Bezbarier UJEP

Univerzitní centrum podpory pro studenty se SP
Pasteurova 3, Ústí nad Labem
T: +420 702 202 477, E: poradenskecentrum@ujep.cz
konzultační hodiny: po–pá 9:00 –15:00

Rektorát UJEP

Pasteurova 3544/1, Ústí nad Labem
T: +420 702 202 985
W: http://www.ujep.cz
E: ucp.svp@ujep.cz
GPS: 50.6651836N, 14.0253383E

Přístupný objekt

Základní přehled přístupnosti

Obtížný povrch, terén – není k dispozici Obtížný sklon Bezbariérový přístup hlavním vchodem – není k dispozici Bezbariérový vstup bočním vchodem Schody Točité schodiště – není k dispozici Výtah Plošina nebo výtah – není k dispozici Rampa nebo lyžiny – není k dispozici Průjezd zúženým místem – není k dispozici Bezbariérová toaleta Upravená toaleta – není k dispozici Standardní toaleta

Uživatelský popis objektu

V budově Rektorátu UJEP se nachází kanceláře vedení univerzity, administrativní zázemí a hospodářská správa. Pro veřejnost jsou určeny pouze prostory v přízemí, kde jsou učebny pro výukový program univerzity třetího věku, agenda Erasmus a oddělení pro vydávání studentských průkazů.

Vstup

Přístupové cesty a venkovní komunikační prostor mají povrch z mozaikové dlažby. Hlavní vchod do pětipodlažní budovy Rektorátu UJEP ze Studentského náměstí je určený pouze pro zaměstnance. Vstupní dveře jsou dvoukřídlé (hlavní křídlo šířka 96 cm, vedlejší křídlo šířka 60 cm) a otevírají se mechanicky směrem ven. Zvonková signalizace u dveří chybí. Ze zádveří (šířka 300 cm, hloubka 430 cm) vedou do interiéru další dvoukřídlé dveře (hlavní křídlo šířka 96 cm, vedlejší křídlo šířka 60 cm), které se otevírají mechanicky směrem do zádveří.

Studenti univerzity mohou pro přístup do budovy Rektorátu UJEP využít pouze suterénní propojovací koridor ze sousedícího objektu MIVC – Přednáškové sály.

Před hlavním vstupem do  MIVC – Přednáškové sály je mírný podélný sklon (až 6 %). Dvoukřídlé dveře vstupu se otevírají automaticky do stran. Šířka průjezdu je dostatečná. Zvonková signalizace u dveří chybí. Propojovací koridor vede vpravo od vstupu prostorem základního foyeru v úrovni suterénu až k dvěma výtahům, které jsou již součástí budovy Rektorátu.

Interiér

Manipulační prostor v učebnách pro výukový program univerzity třetího věku i dalším interiéru je dostatečný. Průchody v celém objektu jsou širší než 80 cm.

Výtah

Dva shodné výtahy spojují společný suterén s objektem MIVC – Přednáškové sály až 4. patro budovy Rektorátu. Manipulační prostor před výtahy je dostatečný. Dveře výtahů jsou automatické (šířka 90 cm). Klec (šířka 110 cm, hloubka 140 cm) je vybavena madlem (výška 90 cm) a zrcadlem na čelní stěně, dále sklopným sedátkem. Ovladač na nástupních místech je ve výšce max. 110 cm, maximální výška ovladačů uvnitř klece je 120 cm.

Hygienické zázemí 

Přístupná toaleta (dveře šířka 80 cm; kabina šířka 164 cm, hloubka 174 cm) je k dispozici v přízemí budovy Rektorátu. Jednokřídlé dveře do WC jsou označené a otevírají se mechanicky směrem ven. Přístup k míse z pohledu od vstupu do kabiny je zleva. Prostor pro vozík vedle WC mísy je dostatečný (šířka 103 cm). Toaletní mísa je vybavena jedním sklopným a jedním pevným madlem.

Parking

Vyhrazené parkovací stání není v blízkosti vstupu hlavního ani vedlejšího k dispozici.