Bezbarier UJEP

Univerzitní centrum podpory pro studenty se SP
Pasteurova 3, Ústí nad Labem
T: +420 702 202 477, E: poradenskecentrum@ujep.cz
konzultační hodiny: po–pá 9:00 –15:00

Přednáškové sály

Multifunkční informační a vzdělávací centrum – Přednáškové sály

Pasteurova 3544/1, Ústí nad Labem
T: +420 702 202 985
W: http://www.ujep.cz
GPS: 50.6651836N, 14.0253383E

Přístupný objekt

Základní přehled přístupnosti

Obtížný povrch, terén – není k dispozici Obtížný sklon Bezbariérový přístup hlavním vchodem Bezbariérový vstup bočním vchodem Schody Točité schodiště – není k dispozici Výtah Plošina nebo výtah – není k dispozici Rampa nebo lyžiny Průjezd zúženým místem – není k dispozici Bezbariérová toaleta Upravená toaleta – není k dispozici Standardní toaleta

Uživatelský popis objektu

V budově Multifunkčního informačního a vzdělávacího centra se nacházejí výukové a reprezentativní prostory – Červená aula, Zelená aula, Fialový sál a Purpurový sál. Objekt je v úrovni suterénu propojen se sousedící budovou Rektorátu UJEP.

Vstup

Budova MIVC – Přednáškové sály je zapuštěna v terénu, vstup do objektu je ze dvou základních úrovní – suterénu a přízemí. Přístupové cesty mají povrch z mozaikové dlažby. Jižní – hlavní vchod (v úrovni suterénu) vede do prostoru základního foyeru. Před vstupem je mírný podélný sklon (až 6 %). Dvoukřídlé dveře vstupu se otevírají automaticky do stran. Šířka průjezdu je dostatečná. Zvonková signalizace u dveří chybí.

Druhý vstup, situovaný na východní straně budovy naproti hlavnímu vchodu do Rektorátu UJEP, vede do úrovně přízemí do schodišťové chodby a k výtahu. Vstupní dveře se rovněž otevírají automaticky do stran. Šířka průjezdu je dostatečná. Zvonková signalizace s obousměrnou komunikací (výška 141 cm) je umístěna vlevo u dveří.

Interiér

V prostoru foyeru v úrovni suterénu je umístěn informační pult (pult výška 117 cm), lobby, šatna (pult výška 90 cm), toalety a propojovací koridor do budovy Rektorátu UJEP. Dále jsou zde vstupy do reprezentativní Červené auly a další dvou přednáškových sálů – Fialového a Purpurového. Vstup do Zelené auly je možný z 1. patra do dolní části sálu a z galerie ve 2. patře, kde však není dostatečný manipulační prostor. Všechny sály jsou řešeny stupňovitě, vyhrazené místo pro osobu na vozíku zde není.

V Červené aule je přístup na pódium řešen dvěma prudšími postranními rampami (sklon 14 %, šířka 120 cm, délka 255 cm), které mají kluzký povrch. Opatřeny jsou jednostranným madlem (výška 90 cm). Manipulační prostor pod i nad rampami je dostatečný.

Průchody v celém objektu jsou širší než 80 cm.

Výtah

Centrální výtah pro budovu MIVC – Přednáškové sály spojuje suterén až 2. patro. Manipulační prostor před výtahem je dostatečný. Dveře výtahu jsou automatické (šířka 90 cm). Klec (šířka 110 cm, hloubka 210 cm) je vybavena madlem (výška 90 cm) a zrcadlem na čelní stěně, dále sklopným sedátkem. Ovladač na nástupních místech je ve výšce max. 110 cm, maximální výška ovladačů uvnitř klece je 113 cm.

Dva shodné výtahy jsou umístěny na konci propojovacího koridoru do budovy Rektorátu UJEP a jsou již její součástí. Spojují společný suterén obou objektů až 4. patro budovy Rektorátu UJEP. Manipulační prostor před výtahy je dostatečný. Dveře výtahů jsou automatické (šířka 90 cm). Klec (šířka 110 cm, hloubka 140 cm) je vybavena madlem (výška 90 cm) a zrcadlem na čelní stěně, dále sklopným sedátkem. Ovladač na nástupních místech je ve výšce max. 110 cm, maximální výška ovladačů uvnitř klece je 120 cm.

Hygienické zázemí

Dvě shodné přístupné toalety (dveře šířka 80 cm; kabina šířka 169 cm, hloubka 182 cm) jsou k dispozici v lobby v úrovni suterénu. Jednokřídlé dveře do WC jsou označené a otevírají se mechanicky směrem ven. Přístup k míse z pohledu od vstupu do kabiny je zleva. Prostor pro vozík vedle WC mísy je dostatečný (šířka 107 cm). Toaletní mísa je vybavena jedním sklopným a jedním pevným madlem.

Parking

Vyhrazené parkovací stání není v blízkosti vstupu hlavního ani vedlejšího k dispozici.