Bezbarier UJEP

Univerzitní centrum podpory pro studenty se SP
Pasteurova 3, Ústí nad Labem
T: +420 702 202 477, E: poradenskecentrum@ujep.cz
konzultační hodiny: po–pá 9:00 –15:00

Objekt Klíšská 910/28 (kampus UJEP)

Klíšská 910/28, Ústí nad Labem
T: +420 702 202 985
W: http://www.ujep.cz
E: ucp.svp@ujep.cz
GPS: 50.6641347N, 14.0241683E

Nepřístupný objekt

Základní přehled přístupnosti

Obtížný povrch, terén – není dostupný Obtížný sklon Bezbariérový přístup hlavním vchodem – nedostupné Bezbariérový vstup bočním vchodem – nedostupné Schody Točité schodiště – není k dispozici Výtah – nedostupný Plošina nebo výtah – není k dispozici Rampa nebo lyžiny – nedostupné Průjezd zúženým místem Bezbariérová toaleta – nedostupná Upravená toaleta – není k dispozici Standardní toaleta

Uživatelský popis objektu

Budova  Klíšská 910/28 v Kampusu UJEP je jednou ze stávajících budov areálu po bývalé Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem. Šestipodlažní budova prošla v roce 2009 celkovou rekonstrukcí a modernizací. Budova má suterén a pět nadzemních podlaží. V současné době se v budově nacházejí prostory Přírodovědecké fakulty a pracoviště VYCERRRO UJEP.

Vstup

Přístupová cesta a venkovní chodník má povrch ze zámkové dlažby. Podélný sklon přístupu je 16,1%, chodník má obrubník výše 25 cm. Hlavní vchod do budovy je v přízemí od ulice  Klíšská.  Vstupní dveře jsou jednokřídlé šířky 88 cm a otevírají se mechanicky směrem dovnitř. Dveře mají zvýšený práh 3 cm. Zvonková signalizace s interkomem je umístěna vlevo od vstupních dveří ve výši 151 cm, dveře se otvírají prostřednictvím snímače magnetických karet, který je umístěn ve výši 127 cm. Za vstupem je zádveří o velikosti 176 cm x 573 cm. Přímo ze zádveří je zajištěn přístup do vnitřního traktu budovy dvoukřídlými kyvnými dveřmi, šířka jednoho křídla je 66,5 cm. Výškové převýšení je překonáno prostřednictvím 5 schodišťových stupňů o průměrné výšce 15 cm. Odtud jsou přístupny prostory přízemí, tj. pracovny pedagogů. Ostatní podlaží budovy jsou přístupná pouze pomocí dvouramenného schodiště.

Interiér

Komunikační a manipulační prostory v objektu jsou nedostatečné. Jednotlivá podlaží jsou spojena pouze dvouramenným schodištěm. V objektu jsou umístěny výukové místnosti, zasedací místnosti a pracovny pedagogů PřF. V nejvyšším podlaží budovy je umístěno pracoviště VYCERRO UJEP.

Výtah

V budově není výtah ani plošina.

Hygienické zázemí

V budově jsou pouze běžná WC, které nejsou upraveny pro použití osobami s omezenou schopností pohybu.

Parking

V blízkosti budovy nejsou k dispozici žádná vyhrazená parkovací místa.