Bezbarier UJEP

Univerzitní centrum podpory pro studenty se SP
Pasteurova 3, Ústí nad Labem
T: +420 702 202 477, E: poradenskecentrum@ujep.cz
konzultační hodiny: po–pá 9:00 –15:00

Přírodovědecká a pedagogická fakulta

České mládeže 360/8, Ústí nad Labem
T: +420 475 283 223
W: http://prf.ujep.czhttp://pf.ujep.cz/
GPS: 50.6655900N, 14.0223483E

Částečně přístupný objekt

Základní přehled přístupnosti

Obtížný povrch, terén – není k dispozici Obtížný sklon Bezbariérový přístup hlavním vchodem – není k dispozici Bezbariérový vstup bočním vchodem Schody Točité schodiště – není k dispozici Výtah Plošina nebo výtah Rampa nebo lyžiny – není k dispozici Průjezd zúženým místem – není k dispozici Bezbariérová toaleta Upravená toaleta Standardní toaleta

Uživatelský popis objektu

Areál Česká mládež se skládá ze dvou budov propojených spojovací chodbou. Hlavní vchod do areálu vede do třípatrové budovy, kde je umístěna větší část pedagogické fakulty, přírodovědecká fakulta a filozofická fakulta. Na budovu navazuje v zadní části objekt velké auly a budova kateder, přístupná pouze přes propojovací krček.

Vstup

Hlavní vstup do objektu z ulice České mládeže je bariérový. Ve vstupní bráně se nachází +2 schody, následuje malé nádvoří v podélném sklonu (až 9 %) a dalších +9 schodů bez možnosti kompenzace. Dvoukřídlé vstupní dveře (hlavní křídlo šířka 78 cm, vedlejší křídlo šířka 84 cm) se otevírají mechanicky směrem ven. V zádveří je dalších +10 schodů bez možnosti kompenzace. Do interiéru vedou další dvoukřídlé kyvné dveře.

Vedlejší upravený odemčený vstup je k dispozici z druhé strany budovy. Přístupová komunikace je tvořena kvalitní dlažbou s podélným sklonem (až 7 %). Jednokřídlé dveře (šířka 84 cm) se otevírají mechanicky směrem ven. Zvonková signalizace (výška 153 cm) je umístěna vlevo u dveří.

Přístup do spojovacího krčku, auly a budovy kateder je možný vstup pouze přes spojovací krček pomocí dvou plošin.

 Interiér

Manipulační prostor v interiéru je dostatečný. Průchody v objektu jsou širší než 80 cm.

Výtah – hlavní budova

Výtah spojuje zvýšené přízemí (úroveň vedlejšího vstupu) až 3. patro. Manipulační prostor před výtahem je dostatečný. Dveře výtahu jsou automatické (šířka 80 cm Klec (šířka 100 cm, hloubka 140 cm) je vybavena madlem (výška 91 cm) a zrcadlem na čelní stěně, dále sklopným sedátkem. Ovladač na nástupních místech je ve výšce max. 119 cm, maximální výška ovladačů uvnitř klece je 124 cm.

Výtah – budova kateder

Výtah spojuje přízemí až 6. patro. Manipulační prostor před výtahem je dostatečný. Dveře výtahu jsou automatické (šířka 80 cm). Klec (šířka 135 cm, hloubka 92 cm) je vybavena madlem (výška 9 cm) a zrcadlem na čelní stěně, bez sklopného sedátka. Ovladač na nástupních místech je ve výšce max. 119 cm, maximální výška ovladačů uvnitř klece je 131 cm.

Hygienické zázemí

Hlavní budova

Částečně přístupná toaleta (dveře šířka 90 cm; kabina šířka 217 cm, hloubka 140 cm) je k dispozici ve zvýšeném přízemí v hale u vedlejšího vstupu. Jednokřídlé dveře do WC jsou označené a otevírají se mechanicky směrem ven. Dispozice kabiny je vzhledem k vstupu otočená o 90 °. Přístup k míse z pohledu od vstupu do kabiny je zprava. Prostor pro vozík vedle WC mísy je dostatečný (šířka 82 cm). Toaletní mísa je vybavena jedním sklopným a jedním pevným madlem.

Druhá toaleta v 1. patře je přístupná (dveře šířka 90 cm; kabina šířka 195 cm, hloubka 177 cm) a je k dispozici v 1.NP vpravo od výtahu hlavní budovy. Jednokřídlé dveře do WC jsou označené a otevírají se mechanicky směrem ven. Přístup k míse z pohledu od vstupu do kabiny je zprava. Prostor pro vozík vedle WC mísy je dostatečný (šířka 128 cm). Toaletní mísa je vybavena jedním sklopným a jedním pevným madlem.

Budova kateder

Částečně přístupná toaleta (dveře šířka 90 cm; kabina šířka 158 cm, hloubka 278 cm) je k dispozici v centrální části budovy v přízemí naproti výtahům. Jednokřídlé dveře do WC jsou označené a otevírají se mechanicky směrem ven. Přístup k míse z pohledu od vstupu do kabiny je zprava. Prostor pro vozík vedle WC mísy je dostatečný (šířka 114 cm). Toaletní mísa je vybavena jedním sklopným a jedním pevným madlem.

Parking

Jedno vyhrazené parkovací stání se nachází u vedlejšího vstupu.