Fakulta sociálně-ekonomická (kampus UJEP)

W: http://fse.ujep.cz
GPS: 50.6655689N, 14.0251417E

Částečně přístupný objekt

Obtížný povrch, terén Obtížný sklon Bezbariérový přístup hlavním vchodem Bezbarierový vstup bočním vchodem Schody Točité schodiště – není k dispozici Výtah Plošina nebo výtah – není k dispozici Rampa nebo lyžiny Průjezd zúženým místem – není k dispozici Bezbariérová toaleta Upravená toaleta – není k dispozici Standardní toaleta

Budova VIKS v Kampusu UJEP je jednou ze stávajících budov areálu po bývalé Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem. Budova prošla v nedávné době několika stupni rekonstrukce a modernizace. V současné době se v budově nacházejí prostory katedry sociální práce, přednášková aula FSE, objekt Menzy UJEP a prostory hospodářské správy rektorátu UJEP. Pro veřejnost jsou určeny pouze prostory ve vstupním podlaží, kde je umístěn objekt Menzy UJEP, přednášková aula se zázemím a učebnami katedry sociální práce a v nejvyšším podlaží s učebnami a zázemím katedry sociální práce.

Přístupové cesty a venkovní komunikační prostor mají povrch z mozaikové dlažby. Před hlavním vstupem je mírný příčný sklon (až 3 %). Hlavní vchod do budovy UJEP je v přízemí ze severní strany z přístupové komunikace od nových pavilonů F. Vstupní dveře jsou dvoukřídlé (hlavní křídlo šířka 90 cm, vedlejší křídlo šířka 68 cm) a otevírají se mechanicky směrem ven. Dveře mají zvýšený práh 2 cm. Zvonková signalizace u dveří chybí. Za hlavním vstupem se nachází chodba, z které je přístup jak do objektu Menzy UJEP, tak i do výukových prostor objektu. Vstup do MENZY UJEP je s dvoukřídlými dveřmi (hlavní křídlo šířka 80 cm, vedlejší křídlo 46 šířka cm). Vstup do výukové části je možný dveřmi na čipovou kartu. Dveře jsou obtížně otevíratelné, dvoukřídlé (hlavní křídlo šířka 85 cm, vedlejší křídlo šířka 44 cm) a otevírají se do vstupní chodby. Za těmito dveřmi se nachází výtah do prvního patra budovy a dále chodbou vstup do přednáškové auly FSE. Ten však není bezbariérový, je k němu přístup přes 3 schody.

Studenti univerzity mohou pro přístup do přednáškové auly FSE UJEP využít i suterénní vedlejší vstup z prostoru komunikace od hlavního vjezdu do areálu Kampusu UJEP. Přístupová cesta má povrch z mozaikové dlažby a nájezdová rampa je ze zámkové dlažby ( délka 830 cm, šířka 200 cm, sklon 8%) bez zábradlí. Vstupní dveře jsou jednokřídlé šířky 87 cm a mají zvýšený práh 3 cm.

Tento vstup je uzamčený, není opatřen zvonkovou signalizací.

Tento vstup je obtížně otevíratelný i přístupný, je potřeba pomoci asistenta.

Manipulační prostory v objektu VIKS jsou dostatečné. Průchody v celém objektu jsou širší než 80 cm.

Učebny jsou přístupné bezprahovými dveřmi o šířce 90 cm, podjezd u odkládacích stolů je 71 cm. V přednáškové aule FSE není možnost využít psací nebo odkládací stůl.

Podjezdová výška stolů v Menze UJEP je 68 cm, výdejní pult má pojezd pro podnosy ve výšce 74 cm a šířku 32 cm, pult pro výdej obědů je ve výšce 82 cm.

Budovu výškově propojuje jeden výtah. Ten spojuje suterén, kde jsou prostory hospodářské správy rektorátu UJEP, s výukovými prostory druhého patra. Manipulační prostor před výtahem je dostatečný. Dveře výtahu jsou automatické (šířka 90 cm). Klec (šířka 140 cm, hloubka 140 cm) je vybavena madlem na boční stěně a zrcadlem na čelní stěně, dále sklopným sedátkem. Ovladač na nástupních místech je ve výšce max. 105 cm, maximální výška ovladačů uvnitř klece je 104 cm.

WC přízemí
Přístupná toaleta (dveře šířka 90 cm; kabina šířka 231 cm, hloubka 178 cm) je k dispozici v přízemí budovy v prostoru vstupní chodby. Jednokřídlé dveře WC jsou označené a otevírají se mechanicky směrem ven. Přístup k míse z pohledu od vstupu do kabiny je zprava. Prostor pro vozík vedle WC mísy je dostatečný (šířka 91 cm). Toaletní mísa je vybavena jedním sklopným a jedním pevným madlem.

WC 2. patro
Přístupná toaleta je také ve druhém patře (dveře šířka 84 cm, kabina šířka 165 cm, hloubka 184 cm). Jednokřídlé dveře WC jsou označené a otevírají se mechanicky směrem ven. Přístup k míse je z pohledu od vstupu do kabiny zprava. Prostor pro vozík vedle WC mísy je dostatečný (šířka 80 cm). Toaletní mísa je vybavena jedním sklopným a jedním pevným madlem.

Vyhrazené parkovací stání není v blízkosti vstupu hlavního ani vedlejšího k dispozici.