Bezbarier UJEP

Univerzitní centrum podpory pro studenty se SP
Pasteurova 3, Ústí nad Labem
T: +420 702 202 477, E: poradenskecentrum@ujep.cz
konzultační hodiny: po–pá 9:00 –15:00

Pedagogická fakulta – sportovní hala

České mládeže 360/8, Ústí nad Labem
T: +420 475 283 223
W: http://pf.ujep.cz/
GPS: 50.6660575N, 14.0206794E

Částečně přístupný objekt

Základní přehled přístupnosti

Obtížný povrch, terén – není k dispozici Obtížný sklon Bezbariérový přístup hlavním vchodem – není k dispozici Bezbariérový vstup bočním vchodem Schody Točité schodiště – není k dispozici Výtah – nedostupný Plošina nebo výtah Rampa nebo lyžiny – není k dispozici Průjezd zúženým místem – není k dispozici Bezbariérová toaleta Upravená toaleta Standardní toaleta Toaleta upravená – nedostupné Vyhrazená parkovací místa

Uživatelský popis objektu

Budova Sportovní haly pedagogické fakulty se nachází v Kampusu UJEP. Primárně je určena studentům UJEP a výuce sportů. Dále nabízí kolektivům a jednotlivcům zapůjčení sportovišť v nové sportovní hale (zejména v pátek, sobotu a neděli). Ve zkouškovém období a o prázdninách platí nabídka po celý týden. Vhodná je také pro různá sportovní soustředění, semináře, školení.

Vstup

Přístupové cesty a venkovní komunikační prostory mají asfaltový povrch. Hlavní vchod do budovy Sportovní haly je v přízemí z jižní strany od budovy kateder.  Přístup k hlavnímu vstupu tvoří přístupová komunikace s příčným sklonem 3%. Vstupní dveře jsou dvoukřídlé mechanické s průjezdovou šířkou hlavního křídla 88 cm a vedlejšího křídla 88 cm. Dveře nemají zvýšený práh a otvírají se ven. Zvonková signalizace je umístěna vlevo od dveří hlavního vstupu a je pouze na zvonění. Tlačítka zvonkové signalizace jsou ve výšce 146 cm. V zádveří jsou pak opět dvoukřídlé mechanické dveře, které se otvírají do zádveří a s šířkou hlavního ramene 88 cm a vedlejšího ramene také 88 cm. Dveře nemají zvýšený práh, ale v prostoru zádveří se nachází čistící rohož s obtížným povrchem.  

Dveře jsou prosklené, ale označeny kontrastním značením v obou výškových úrovních. Hlavní vchod není primárně určen pro bezbariérový přístup. Manipulační plocha před vstupem je dostatečná.

Vedlejší vstup západně od hlavního je upraven pro SVP a slouží pro přístup do 2.NP budovy (tribuny, kanceláře). Vchod je volně přístupný opatřen čtečkou karet a zvonkem s interkomem napojeným na vrátnici. Dveře jsou mechanické dvoukřídlé s průjezdnou šířkou každého ramene 85 cm. Vstup je přístupný po schodišti a k dispozici je plošina. Uzavřená plošina má vnitřní rozměry šířku 85 cm, hloubku 105 cm a nosnost 300 kg. Šířka vstupu je 85 cm, nástupní prostory jsou dostatečné. Výška ovladačů na nástupních plochách je 100 cm, uvnitř kabiny 88 cm. Manipulační prostor před vstupem má šířku 195 cm a délku 188 cm.

Vedlejší vstup severně od hlavního vstupu je určen pro vstup do 1.NP budovy (vrátnice, tělocvičny, šatny, wc ). Tento vchod je určen primárně pro SVP a je opatřen dvěma vyhrazenými parkovacími místy přibližně 20m od vstupu. Vstupní dveře jsou mechanické dvoukřídlé s průjezdnou šířkou každého ramene 89 cm. Povrch okolních ploch není obtížný, ale podélný sklon povrchu je až 16%. Příčný není. Vchod je volně přístupný pomocí čtečky vstupních karet, případně opatřen zvonkem s interkomem. Zvonek je umístěn ve výšce 100 cm. Manipulační plocha před vstupem je dostatečná.

Interiér

Komunikační a manipulační prostory v objektu FF jsou dostatečně prostorné. Průchody v celém objektu jsou širší než 80 cm.

Výtah

Budova není opatřena výtahem.

Hygienické zázemí

V budově se nachází jedno WC v 1.NP, které se nachází ve spojovací chodbě mezi vrátnicí a zadním vstupem. WC je také spojeno s šatnou. Jednokřídlé dveře WC, které jsou označené a opatřené Braillem, mají průjezdnou šířku 80 cm a otvírají se ven. Za nimi se nachází předsíň, která má šířku 150 cm a délku 260 cm. Vstupní dveře na WC mají průjezdnou šířku 80 cm a otvírají se do předsíně. Přístup k míse z pohledu od vstupu do kabiny je zleva. Min. šířka místnosti je 175 cm, min. hloubka 200 cm. Prostor pro vozík vedle WC mísy je dostatečný (šířka min.120 cm). Toaletní mísa je vybavena jedním sklopným a jedním pevným madlem.  WC odpovídá požadavkům na WC I.

V místnosti se také nachází sprchový kout, vybaven sedátkem a bezpečnostními prvky.

Parking

V blízkosti zadního vedlejšího vstupu, cca 20 m jsou k dispozici dvě vyhrazené parkovací místa.