Bezbarier UJEP

Univerzitní centrum podpory pro studenty se SP
Pasteurova 3, Ústí nad Labem
T: +420 702 202 477, E: poradenskecentrum@ujep.cz
konzultační hodiny: po–pá 9:00 –15:00

Filozofická fakulta

Pasteurova 13, Ústí nad Labem
T: +420 475 283 111
W: http://ff.ujep.cz
GPS: 50.6653669N, 14.0237392E

Částečně přístupný objekt

Základní přehled přístupnosti

Obtížný povrch, terén – není k dispozici Obtížný sklon Bezbariérový přístup hlavním vchodem Bezbariérový vstup bočním vchodem Schody Točité schodiště – není k dispozici Výtah Plošina nebo výtah Rampa nebo lyžiny Průjezd zúženým místem – není k dispozici Bezbariérová toaleta Upravená toaleta Standardní toaleta Vyhrazená parkovací místa

Uživatelský popis objektu

Budova FF v Kampusu UJEP je jednou ze stávajících budov areálu po bývalé Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem. Budova prošla v roce 2014 celkovou rekonstrukcí a modernizací. V současné době se v budově nacházejí prostory Filosofické fakulty. Budova se sestává z pavilonů A a B, které jsou propojeny vstupním koridorem, který zasahuje do pavilonu A a tvoří současně přízemí pavilonu A.

Vstup

Přístupové cesty a venkovní komunikační prostor mají povrch ze zámkové dlažby. Hlavní vchod do budovy FF je v přízemí z jižní strany od komunikace Mendělejevova. Přístup k hlavnímu vstupu tvoří přístupová komunikace s podélným sklonem 5,5 % a s překážkou obrubníku o výšce 3 cm. Vstupní dveře jsou dvoukřídlé automatické s průjezdovou šířkou 124 cm. Dveře nemají zvýšený práh. Zvonková signalizace je umístěna na sloupku vlevo od hlavního vstupu a je spojena s obsluhou interkomem. Tlačítka zvonkové signalizace jsou ve výšce 126 cm.

 Ze vstupního vestibulu jsou prostřednictvím uzavřené svislé plošiny nebo schodištěm (11 stupňů do prvního patra pavilonu B a 9 stupňů do sníženého přízemí pavilonu B) přístupná jednotlivá podlaží pavilonu B. Schodiště je opatřeno zábradlím a je širší než 90cm. Přímo z vestibulu je i vstup do přízemí pavilonu A. V obou pavilonech se nacházejí  výukové prostory, zázemí pedagogů a administrativními prostory, zasedací místnosti a sociální zázemí.

Uzavřená plošina má vnitřní rozměry šířku 110 cm, hloubku 137 cm a nosnost 400 kg. Šířka vstupu je 90 cm, nástupní prostory jsou dostatečné. Výška ovladačů na nástupních plochách je 113 cm, uvnitř kabiny 84 cm. Kabina je opatřena madlem a sedátkem.

Vstup z vestibulu do pavilonu A je dvoukřídlými bezprahovými mechanickými dveřmi (šířka hl. křídla 106 cm, šířka vedlejšího křídla 39 cm). Vstup do přízemí a prvního patra budovy B je dvoukřídlými bezprahovými mechanickými dveřmi (šířka hl. křídla 106 cm, šířka vedlejšího křídla 79 cm).

Do 1. NP pavilonu B je ze severní strany objektu možný přístup vedlejším vstupem se snímačem magnetických karet umístěným ve výšce 108 cm. Venkovní přístup je po rampě s podélným sklonem 11,8 %, délky 630 cm a šířky 160 cm. Manipulační plocha před vedlejším vstupem je dostatečná.

Interiér

Komunikační a manipulační prostory v objektu FF jsou dostatečně prostorné. Průchody v celém objektu jsou širší než 80 cm.

Učebny jsou přístupné bezprahovými dveřmi o šířce 90 cm. Podjezdy stolů v učebnách jsou vysoké 71 cm. V pavilonu A se nacházejí šatny s dveřmi přístupnými na magnetickou kartu. Dveře jsou mechanické bezprahové dvoukřídlové (šířka hl. křídla 84 cm, šířka vedlejšího křídla 54 cm). Skříňky jsou dvoupatrové, dobře přístupné.

Dále se v přízemí pavilonu A ihned za vstupem nachází bufet, který je přístupný vstupem bez dveří.

Výtah do pavilonu A

Výtah spojuje přízemí s prostorem třetího patra. Je umístěn ve spojovací chodbě. Manipulační prostor před výtahem je dostatečný. Dveře výtahu jsou automatické (šířka 90 cm). Klec (šířka 110 cm, hloubka 140 cm) je vybavena madlem na boční a zrcadlem na čelní stěně, dále sklopným sedátkem. Ovladač na nástupních místech je ve výšce max. 96 cm, maximální výška ovladačů uvnitř klece je 110 cm.

Výtah do pavilonu B

Výtah spojuje přízemí s prostorem třetího patra. Je umístěn ve spojovací chodbě. Manipulační prostor před výtahem je dostatečný. Dveře výtahu jsou automatické (šířka 90 cm). Klec (šířka 108 cm, hloubka 141 cm) je vybavena madlem na boční a zrcadlem na čelní stěně, dále sklopným sedátkem. Ovladač na nástupních místech je ve výšce max. 109 cm, maximální výška ovladačů uvnitř klece je 96 cm.

Hygienické zázemí

V obou pavilonech jsou vyjma přízemí objektu B přístupné toalety na každém podlaží a to minimálně v počtu jeden. V tomto textu popíšeme nejmenší z mapovaných WC, všechny ostatní jsou větší. Jednokřídlé dveře WC jsou vždy označené a otevírají se mechanicky směrem ven. Přístup k míse z pohledu od vstupu do kabiny je zleva (jediné WC s přístupem zprava je v třetím patře pavilonu A). Min. šířka místnosti je 138 cm, min. hloubka 144 cm. Prostor pro vozík vedle WC mísy je dostatečný (šířka min. 78 cm). Všechny vstupní dveře jsou šířky 90 cm. Toaletní mísa je vždy vybavena jedním sklopným a jedním pevným madlem. Žádné z těchto WC nesplňuje svými rozměry požadavek na velikost dle označení Přístupné toalety –  WC I. Jediné dvě toalety s parametry pro toto označení jsou ve třetím patře pavilonu B od výtahu vpravo ženy a od výtahu vlevo muži. Kabina v těchto případech má šířku 163 cm a hloubku 162 cm, vzdálenost levého boku mísy k levé stěně je 85 cm.

Parking

V blízkosti hlavního vstupu do budovy, cca 5 m vlevo je k dispozici jedno vyhrazené parkovací místo.