Objekt Klíšská 910/30 (kampus UJEP)

Klíšská 1695/30, Ústí nad Labem
T: +420 702 202 985
W: http://www.ujep.cz
E: ucp.svp@ujep.cz
GPS: 50.6640822N, 14.0239861E

Nepřístupný objekt

Obtížný povrch, terén – není dostupný Obtížný sklon Bezbariérový přístup hlavním vchodem – nedostupné Bezbariérový vstup bočním vchodem – nedostupné Schody Točité schodiště – není k dispozici Výtah – nedostupný Plošina nebo výtah – není k dispozici Rampa nebo lyžiny – nedostupné Průjezd zúženým místem Bezbariérová toaleta – nedostupná Upravená toaleta – není k dispozici Standardní toaleta

Budova  Klíšská 1695/30 v Kampusu UJEP je jednou ze stávajících budov areálu po bývalé Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem. Šestipodlažní budova prošla v roce 2009 celkovou rekonstrukcí a modernizací. Budova má suterén a pět nadzemních podlaží. V současné době se v budově nacházejí prostory Přírodovědecké fakulty, jmenovitě katedra matematiky PřF.

Přístupová cesta a venkovní chodník má povrch ze zámkové dlažby. Podélný sklon přístupu je 14,5%, chodník má obrubník výše 25 cm. Hlavní vchod do budovy je v přízemí od ulice  Klíšská.  Vstupní dveře jsou dvoukřídlé (hlavní křídlo šířka 73 cm, vedlejší křídlo šířka 48 cm) a otevírají se mechanicky směrem dovnitř. Dveře mají zvýšený práh 3 cm. Zvonková signalizace s interkomem je umístěna vlevo od vstupních dveří ve výši 160 cm, dveře se otvírají prostřednictvím snímače magnetických karet, který je umístěn ve výši 136 cm. Za vstupem je zádveří o velikosti 148 cm x 552 cm. Přímo ze zádveří je zajištěn přístup do vnitřního traktu budovy. Výškové převýšení je překonáno prostřednictvím 8 schodišťových stupňů o průměrné výšce 15 cm. Odtud jsou přístupny prostory přízemí – vlevo laboratoře, vpravo pracovny pedagogů. Ostatní podlaží budovy jsou přístupná pouze pomocí dvouramenného schodiště.

Komunikační a manipulační prostory v objektu jsou nedostatečné. Jednotlivá podlaží jsou spojena pouze dvouramenným schodištěm. V objektu jsou umístěny výukové místnosti, zasedací místnosti a pracovny pedagogů katedry matematiky PřF.

V budově není výtah ani plošina.

V budově jsou pouze běžná WC, které nejsou upraveny pro použití osobami s omezenou schopností pohybu.

V blízkosti budovy nejsou k dispozici žádná vyhrazená parkovací místa.