Pozvánka pro studenty – školení dobrovolníků

Program akce:

Pondělí 23. března 2015, 9:00 – 12:30
Vědecká knihovna UJEP, volný výběr, počítačová učebna.

• Zahájení workshopu, představení účastníků a jejich očekávání, představení lektorů
  • Co je to dobrovolnictví (stručný přehled oficiálních dokumentů, dobrovolnické centrum v Ústí nad Labem)
  • Uznávání neformálního vzdělávání (K2, Klíče pro život, Manažerská akreditace)
  • Dobrovolnictví na UJEP (podpora studentů se specifickými potřebami, digitalizace studijních materiálů)
  • Dobrovolnictví v Ústeckém kraji – konkrétní nabídka aktivit
  • Zhodnocení a plán příštího setkání

Pondělí 30. března 2015, 9:00 – 12:30
Dobrovolnické centrum Ústí nad Labem, Prokopa Diviše 5, Ústí nad Labem

• Dobrovolnictví v praxi: exkurze do organizací Tyfloservis, Focus Labe, Univerzitní centrum podpory pro studenty se specifickými potřebami, Erasmus + Evropská dobrovolná služba, Dobrovolnické centrum UL a další.
  • Informační balíček: odborné dokumenty o uznávání neformálního vzdělávání, nabídka spolupráce

Dotazy k akci a přihlášky zasílejte na email michaela.cvachova(zavinac)ujep.cz, případně využijete registračního formuláře na webu bezbarier.ujep.cz.